Zánik a pád európskej civilizácie

Autor: Auxt Róbert | 18.6.2015 o 7:05 | Karma článku: 13,17 | Prečítané:  18248x

Rozdielnosť kultúr sa stáva hlavnou politicky nekorektnou otázkou posledných dní a to nielen v spojitosti s utečencami zo sub-saharskej Afriky a Blízkeho východu, ale aj s potenciálnym odchodom Grécka z Eurozóny.

Na jednej strane je demokracia najlepšia forma usporiadania spoločnosti (niekto tvrdí, že hlavne tá priama), na druhej strane nadnárodné inštitúcie akosi stále zabúdajú, že hlas ľudu treba vypočuť aj v prípadoch, ak nie je podľa nich úplne racionálny.

V Grécku sa demokracia zrodila, ale reálne hrozí, že tam aj umrie. Dôvodov je viacero - od nenažratosti skorumpovaných politikov a bánk, až po kultúrne rozdiely medzi Gréckom a severskými štátmi EÚ. V podstate grécka demokracia umrie zrejme tak, či tak. V jednom prípade sa zdiskredituje grécka ľavicová vláda a ustúpi požiadavkám EÚ. Čo pravdepodobne povedie k pádu vlády a k možnému nástupu krajnej pravice. V druhom prípade si grécka vláda vyberie odchod z Eurozóny (a možno neskôr aj z EÚ), čím zrejme zapríčiní ekonomickú a humanitárnu katastrofu. V tomto scenári môžeme na južnej hranici EÚ očakávať v mixe národností aj tú grécku. V budúcnosti sa Grécko už nebude radiť medzi západnú civilizáciu a bude sa skôr podobať na Albánsko, Bulharsko a Blízky východ (pravdepodobne na čele so silnou vojenskou juntou).

Na druhej strane Slovensko poslalo a asi aj pošle dane svojej pracujúcej chudoby na Cyprus a do Grécka. Len v prípade Grécka to môže byť suma vyše 2,2 mld. EUR v prípade plného odpisu dlhu – asi toľko, čo štát vyzbiera za rok na dani z príjmu fyzických osôb. Inak povedané pracujúci ľudia by rok neplatili žiadne dane.

Následne sa Brusel a mimovládky čudujú, že prečo sú Slováci tak xenofóbni a nechcú s otvorenou náručou prijať multi-kulti mix národov. Odpoveď je veľmi prostá. Slovensko začalo horko ťažko prispievať obrovskými záväzkami pre kultúrne blízke krajiny, ktoré majú 683 EUR minimálnu mzdu (Grécko za rok 2015) s tušením, že svoj dlh pritom nikdy nesplatia (pre vyššie dobro v mene zachovania stability). Aký prístup a dopad má teda čakať pracujúca vrstva od prisťahovalcov, ktorí neovládajú jazyk, kultúru a zrejme nemajú pracovné skúsenosti po našej skúsenosti s Gréckom?

Tak ako nevyšla ekonomická a hospodárska integrácia Grécka do Eurozóny, tak nevyšla integrácia obyvateľov z Afriky a Blízkeho východu v západných štátoch Európy. Myslím, že ako človek, ktorý žil 4 roky v londýnskych getách viem, o čom hovorím. Ľudia, ktorí žili na Seven Sisters Road v Londýne, alebo v Saint-Denis v Paríži vedia rozprávať hodiny na tému kultúrna integrácia. V prípade Seven Sisters Road ma veľmi často zaskočilo pozorovanie, ako spolu nevedeli spolunažívať samotné menšiny z Nigérie, Turecka a Pakistanu (a pár Slovákov, Čechov a Poliakov).

Paralelne Slovensko nevie integrovať ani vlastnú rómsku populáciu. Osady v Žehre, Bystranoch a Jasove sú skoro na úrovni sub-saharskej Afriky.

Vrchol tohto smutného problému v EÚ sú aj korporátni a finanční utečenci a imigranti. Na Slovensku to vyzerá tak, že už aj s.r.o. o 2-3 ľuďoch má spoločnosť na Cypre z dôvodu optimalizácie daní. Na základe výnimiek, čo im poskytuje zmluva o dvojitom zdanení medzi Slovenskom a Cyprom si veselo užívajú skoro daňové prázdniny. EÚ síce hovorí o tom, aby sa dane platili tam kde sa aj reálne vykonáva ekonomická aktivita, ale akosi to nezastavilo zatiaľ emigráciu našich daní a verejných prostriedkov na Cyprus.

Pri takto fungujúcom systéme, kde všetko platí pracujúca chudoba, ktorá do systému na daniach a odvodoch odvedie 40-45% svojho príjmu a následne zaplatí 20%  DPH na výrobky a služby je Bruselom požiadaná o príspevok na Grécko a prichýlenie utečencov z krajín s úplne odlišnou kultúrou je jej konanie neprípustné a odtrhnuté od reality a zdravého sedliackeho rozumu.

Na druhej strane, ak v EÚ nemá napríklad Cyprus problém prichýliť stovky našich utečeneckých firiem a daní, tak by sme im mohli pre zmenu poslať aj tých reálnych utečencov, veď naše dane a verejné prostriedky sú tam už dávno.

Slovensko je stále národ pracovitých ľudí a týchto ľudí si treba vypočuť.

 

Vox populi – vox dei

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?