Poprava Európy

Autor: Auxt Róbert | 14.11.2015 o 18:04 | (upravené 14.11.2015 o 20:14) Karma článku: 13,50 | Prečítané:  22388x

Útok islamistov na piatok 13teho je vysoko symbolický. Symbolizuje vyvražďovanie francúzskych križiakov, ktoré sa začalo 13. októbra v roku 1307. 

Popravu realizovali tentoraz namiesto francúzskeho kráľa skrytí vrahovia – hassassini z ISIS a ich cieľom vraždenia je dnes Európa. Európa a jej elity doteraz ignorujú čo sa v Európe vlastne deje a boja sa priznať, že Európa je systematicky pod útokom pred ktorým sa musí začať brániť.

Jazykovedec a známy kritik medzinárodnej politiky Noam Chomsky povedal, že "je inteligentným spôsobom, ako udržať ľudí v pasivite a poslušnosti, striktne limitovať spektrum akceptovateľných názorov, ale v rámci tohoto spektra povoliť živú debatu."

V tomto ohľade je prípustná politická debata v Európskej Únii rozhodne inteligentná. Politická korektnosť pripúšťa veľmi úzke spektrum toho, čo sa očakáva, že človek smie vysloviť. Sú niektoré doktríny a skupiny ľudí, ktoré nie je prípustné kritizovať, ak sa človek nechce nechať poznačiť značkou nepriateľa demokracie. 

To, či napíšem nasledujúci text som zvažoval dlho aj pred nedávnymi tragickými udalosťami v Paríži. Pomyslel som si však, či som morálne oprávnený naďalej mlčať a chodiť okolo horúcej kaše, keď je tu problém civilizačných rozmerov, o ktorom sa musí hovoriť, ktorý sa musí identifikovať, aby sa mohol následne odstrániť.

Pri tzv. utečeneckej kríze som sa neraz vyslovil proti navrhovanému riešeniu imigračných kvót. Jednak ide z princípu o zahraničnú pomoc a nevidel som, a stále nevidím, racionálne dôvody, aby sa táto pomoc neposkytovala v zahraničí. Nazvali sme to "utečenecká kríza", čím implikujeme, že títo ľudia musia byť nevyhnutne utečenci a kríza nemôže byť riešená ako humanitárna priamo v ich krajine. Táto predstava je chybná, a ako vidíme, aj krajne nebezpečná.

Ďalší dôvod, prečo si nemyslím, že by sa to malo riešiť importom imigrantov do hosťovských krajín je, že postup, aký sa navrhol predstavuje obrovské bezpečnostné riziko pre domáce obyvateľstvo a to z viacerých dôvodov. Sýrske bezpečnostné identifikačné prvky nie sú postačujúce, aby sme spoľahlivo identifikovali imigranta zo Sýrie. Okrem toho, aj keď je utečenec zo Sýrie, nie je žiadna záruka, že nejde o operatívca nejakej teroristickej organizácie, alebo priamo „hassassina“ Deashu (ISIS). Bezpečnostné agentúry si síce vedú záznamy o známych operatívcoch, ale rozhodne nemajú záznamy o všetkých a rozhodne sa pri kontrolách dejú chyby- ako pri každej úradnej činnosti.

Toto obhajcovia imigrácie a multikulturalizmu začesávajú tak, že tvrdia, že budú posielať peniaze rodine domov. K tomu by som mal viacero otázok: Ak ide o utečencov pred nehumánnymi podmienkami, prečo nezobrali rodinu so sebou? Má ísť o ich zárobok alebo o to, aby sa dostali z nebezpečenstva? Mimochodom: Odkiaľ majú byť tie peniaze, s ktorými rátajú? Okrem toho, pokiaľ nechali rodinu doma, nestávajú sa vydierateľný napr. Islamským štátom? Nie je tak následne jednoduché vyrobiť teroristu z niekoho, čo by do Európy prišiel hoci aj len s úmyslom cudzopasiť sa na sociálnom systéme?

Keď počujeme argumenty o ekonomickom prínose, buď argumentujúci skôr zavádza, tvrdiac, že ide o expertov, alebo otvorene hovorí, že treba omladiť starnúcu demografiu alebo že je skvelé, že potiahnu nižšie mzdy, alebo pridajú pár desatín percent indikátora HDP. Otázka je či Európu spasia mierne lepšie štatistiky na úkor jej bezpečnosti?

Prečo sa miesto toho, aby sme museli osviežovať púštnym vetrom z blízkeho východu nezmení systém tak, aby sa mohlo množiť domáce obyvateľstvo bez zničenia svojho, už aj tak upadajúceho, štandardu? Je zaujímavé, že padajúce mzdy vidia ako dobrú vec len ľudia, ktorých sa nízke mzdy nikdy nebudú priamo týkať.

Ale vráťme sa k bezpečnostným rizikám: Demarkovanie a ochrana hraníc štátom je jednou z jeho základných funkcií. Táto funkcia nevznikla pre srandu králikov, ale z bezpečnostných, ekonomických a kultúrnych dôvodov. Bezpečnostných, pretože príchod osôb z iných krajín predstavuje zavše bezpečnostné riziko. Ekonomických, pretože je možné vytvárať sociálny systém a systém hospodárskych konvencií, len ak vieme zabezpečiť skupinu obyvateľov, ktorých sa tieto konvencie týkajú. Kultúrnych pretože štáty v Európe tradične vznikali ako národné štáty a tým pádom ako kultúrne homogénne entity.

Ako ukazuje situácia vo Švédsku s niekoľkonásobným nárastom znásilnení a inej kriminality voči domácemu obyvateľstvu, či situácia v Británii s celými časťami miest alebo celým mestom, ktoré už nemajú európsky charakter, či posledný vývoj vo Francúzsku s Charlie Hebdo masakrom a nedávnym parížskym masakrom, čo sú len najvýraznejšie prejavy každodenných problémov v spolužití nekompatibilných kultúr:

Multikulturalizmus nefunguje!

Politická elita v Európe síce povznesene hovorí o integrácii, ale nebola schopná historicky úspešne integrovať do domácej kultúry takmer žiadne cudzie obyvateľstvo. Kladie sa mi otázka: Pre koho vlastne naši predkovia bojovali, aby si zriadili štáty? V minulosti viedli európske národy vojny a prelievali krv tisícov ľudí v revolúciách pre vytvorenie skutočnej slobody pre vlastné deti a ďalších potomkov, len aby sme všetky tieto pokroky vyhodili von oknom a z vlastných prostriedkov tu etablovali kultúry, ktoré si neprešli podobným vývojom.

Islamizácia samotná predstavuje v Európe bezpečnostné riziko. Moslimské komunity sa neintegrujú, moslimské štáty a bohatí moslimovia na západe priamo financujú teroristické skupiny a teroristické skupiny vedú proti Európe vojnu, ktorú sa Európska únia rozhodla ignorovať, pretože je to pohodlné.

Sun'c Wu povedal, že všetka vojna sa zakladá na klame. V umení vojny hovorí, že vojvodca musí poznať nepriateľa lepšie, ako on pozná vojvodcu. Z tohoto pohľadu je veľmi výhodnou pozíciou jednej strany, keď si druhá strana odmieta pripustiť, že sú strany v konflikte.

Napriek stovkám mŕtvych, napriek ekonomickému a sociálnemu úpadku, napriek požiarom a nepokojom, o ktorých už odmietame vôbec hovoriť a napriek priamym vyhláseniam moslimských predstaviteľov si odmietame pripustiť, že prebieha vojna proti európskej civilizácii!

Napriek všetkým dôkazom o opaku sa naďalej tvárime, že problém nie je v samotnej islamizácii a imigrácii, len v pár radikálnych skupinách a našom vlastnom rasizme a xenofóbii. Všetky debaty sú oklieštené spektrom politickej korektnosti a zdá sa, že akceptovateľným je všetko okrem nahej pravdy.

Som pobúrený útokom v Paríži, ale obávam sa, že "vďaka" európskej imigračnej politike a prevalentnej štátnej ideológii tento útok zďaleka nie je posledný. Európa umožnila za posledné desaťročia z vlastných peňazí vybudovanie základnej infraštruktúry pre vlastný pád alebo zmenu na totalitu. Budúcnosť si bude viac ako mäkké slová vyžadovať tvrdú ruku. Myslím, že ak sa pozrieme pravde do očí a zracionalizujeme svoje správanie, raz sa nám naši potomkovia poďakujú.

Európske elity tvrdia, že Slováci sú obmedzenci, keď nepripustili kvóty. Ja Slovákom aplaudujem. Keby súčasná manažérska vláda cítila zo strany ľudu signál, že chce imigráciu, pokojne by ju pripustila napriek všetkým rizikám, ktoré to prináša. Takto sme odmietnutím tohoto nezmyselného opatrenia dali ďalším generáciám dar, ktorý nevieme oceniť, kým neuvidíme v Európe rásť ďalšie kvety multikulturalizmu v podobe novodobých hassassionv vraždiacich „európskych križiakov“ v ich vlastných štátoch.

Európa má právo na obranu svojej kultúry, národov, zvyklostí a spôsobu života!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?